loading

NSC Bulut Çözümleri

Contacts
seozie-img

Kubernetes Nedir ?

Kubernetes mikro hizmet mimarilerinin kurulmasını kolaylaştırır ve uygulamaların ve kümelerin kolay ölçeklendirilmesine hizmet eder. nscsoft, yönetimli hizmetler konusunda bir uzman olarak tam yönetimli Kubernetes kümeleri sunar. Bütünsel olarak yönetilen bir ortamın avantajlarını kendi gözlerinizle görün! 

Kubernetes, açık kaynaklı orkestrasyon sistemi olarak konteynerlerin otomatik olarak çalıştırılmasına olanak verir. Bunu yaparken, konteynerlerdeki belli uygulamaların kullanıma sunulması ve çalıştırılması için platform görevi görür. Kubernetes bu süreçte bu konteynerlerin tüm yaşam döngüsü yönetimini yönetir ve kullanıcı olarak uygulamaların nasıl çalışacağına ve etkileşeceğine siz karar verirsiniz. 

Kubernetes Avantajları

İzolasyon

Çeşitli konteynerler her zaman kesin bir şekilde birbirinden ayrılmıştır. Bu nedenle bir konteyner imajının asla başka konteynerlerin kaynaklarına erişimi yoktur, bu da temel alınan bilgisayar kaynaklarının verimini artırır.

Hafif Siklet

Bir konteyner imajı tamamen işletim sistemi ve kendi Kernel’i olmadan çalışabildiği için diğer sanal makinelerden çok daha dinamiktir ve bu şekilde daha hızlı taşınabilir ve kurulabilir.

Testler

Bir konteyner düzgün çalışmıyorsa ya da güncellenmesi gerekiyorsa, hızla yıkılabilir ve yine aynı hızda yeniden oluşturulabilir. Bu işlev test ortamlarına çok uygundur.

Esneklik

Bir konteyner imajı mevcut konteynerler için mimari modeli olarak kullanılabilir. Çalışan uygulamalar bunun yardımıyla daha iyi ölçeklendirebilir.

Şubeden Bağımsız

Uygulamanın bütün bağlantıları da konteynerin içinde olduğundan, konteyner imajı kolayca her yerde açılabilir. Bu şekilde yerel olarak kullanıma sunmanın yerini alabilir.

Hız

Her konteyner otonom ve izole süreç olarak çalıştığından, program çalışma süresi çok daha düşüktür. Bu şekilde uygulamaların başlatılması ve durdurulması için gereken süre minimuma iner.

KUBERNETES'İ BUGÜN KULLANIN !

Ücretsiz kullanım hakkını başlat.